Jsme rodinné zahradnictví s tradicí od roku 1940.

Historie

Zahradnictví založil Antonín Papež starší (1919-2002) v roce 1940 v Pečkách u Poděbrad. V roce 1945 se rodina přesunula do Klatov. Zde si pan Papež st. pronajal zahradnictví pana Svobody (je doložena existence již kolem roku 1890), v roce 1946 postavil moderní skleníky od fy Hentsch.

Těžké období komunismu

Zahradnictví Papež KlatovyPo roce 1948 začíná krušné období komunistické vlády. Do splacení úvěru bylo hospodaření tolerováno, pak byl v roce 1950 pan Papež st. pod pohrůžkou uvěznění donucen vstoupit do tehdejších komunálních služeb. A v roce 1959 bylo zahradnictví znárodněno dekretem. V polovině sedmdesátých let provoz uzavřen a zahradnictví srovnáno se zemí. V tu dobu ale již pan Antonín Papež (starší syn,*1942 - současný majitel) drobně hospodařil na vedlejším pozemku. A tak tradice nebyla přerušena. V roce 1988 získává oprávnění k drobnému podnikání, mimochodem první v Klatovech.

Návrat zpět na původní pozemek zahradnictví

Po pádu komunistického režimu začíná novodobá historie Zahradnictví Papež Klatovy. Jsou postaveny nové skleníky špičkové úrovně, rozšířena výroba na pozemcích původního zahradnictví a obnovena tradice pěstění japonských azalek a rododendronů.

Dnes firma Zahradnictví Papež Klatovy hospodaří na téměř 5000 m² a 700 m² zasklené plochy. Pěstovaný sortiment je velmi široký. Od balkonových květin a letniček, sadby zeleniny, přes petrklíče, chryzantémy, až po macešky a bramboříky. Z venkovních rostlin nabízíme stovky druhů a odrůd keřů, jehličnanů a stromů, trvalek, rododendronů a azalek. Specialitou jsou též čarověníky (zakrslé roubované kultivary) jehličnanů a listnáčů. Sezonně prodáváme ovocné stromy, keře a růže, vřesy a další.

Důraz na prozákaznický přístup

V našem zahradnictví poskytujeme dodnes ne zcela běžné služby:

  • poradenství,
  • pomoc s chorobami a škůdci,
  • výběr vhodných rostlin,

Z rodiny pana Papeže, zakladatele zahradnické tradice, vzešlo dosud již 12 zahradníků.